» O nasOdkąd pamiętam zawsze lubiłam otaczać się zwierzętami, ponieważ ich obecność, relacje i tworzone więzi doskonale wpływały na moje samopoczucie. Należałam do wielbicieli zarówno kotów jak i psów, choć to jednak psy towarzyszyły mi częściej. Moje postrzeganie kotów zmieniło się jednak w chwili, gdy na wystawie kotów rasowych, zobaczyłam po raz pierwszy Maine Coon’y. Byłam wprost zachwycona ich majestatem i zauroczona wyglądem.

Pierwszy przedstawiciel tej rasy zamieszkał ze mną w 2013 r. przebywając z nim na co dzień, mogłam poznawać temperament, gadatliwość oraz wspaniały stosunek do świata, tak charakterystyczny dla MCO. Zakochiwałam się w rasie coraz bardziej. Chciałam, aby Maine Coon’y towarzyszyły mojemu życiu, gdyż w moim odczuciu dzięki swojemu usposobieniu oraz ogromnej potrzebie kontaktu z ludźmi, idealnie wypełniają przestrzeń pomiędzy kocim, a psim światem.

I tak, po wielu przemyśleniach, powstała Dragoness*PL, domowa hodowla kotów, rodem z Północnej Ameryki, której początek dała, pochodząca z wrocławskiej hodowli, niebieska kotka imieniem Elis. Po długich poszukiwaniach do rodziny dołączyły dwie kolejne kotki, Nikita i Niagara z hodowli Nice Coon* PL, spełniając tym samym, marzenie o posiadaniu Maine Coon’a koloru rudego.
Dziękuję całej mojej rodzinie za wyrozumiałość i wsparcie okazywane każdego dnia.
Moja hodowla to dom, w którym koty są jego pełnoprawnymi mieszkańcami, umilającymi moją codzienność. Kocham moje koty, staram się otaczać je należytą troską. Mój dom jest ich domem, a one stają się z wolna jego widzialną duszą…

Kamila Skrzydlak-Kulesza